Котешката драма в Пловдив продължава, собственичка надхитри всички нощес СНИМКИ

Втори ден продължава котешката драма в сърцето на Пловдив. Служители на редица институции отново посетиха частния имот на улица улица „Княз Александър Дондуков-Корсаков” на метри от сградата на Община Пловдив.

Както БЛИЦ съобщи, в четвъртък седем институции от Община Пловдив бяха вдигнати на крак заради скандал и серия от жалби от жителите на адреса срещу две сестри, превърнали имота в бунище и в който отглеждат близо 50 котки.

Втори ден подред имотът бе посетен от служители на общината, еколози, инспектори от БАБХ и представител на ОП „Чистота”. В петък обитателите на жилището осигуриха достъп и не се наложи повторно да бъде викан ключар и частен съдия изпълнител, съобщава trafficnews.bg.

Лов на котки

С полиция и служител на Пожарната, инспекторите влязоха в имота. На място бяха и от Зооветеринарния комплекс, които заложиха капани. Последните обаче останаха празни – нито една котка не бе уловена.

Междувременно обаче стана ясно, че в късните часове на вчерашния ден собственичката Маргарита се е прибрала в къщата. Камерите на съседите са запечатали как двадесетина котки напускат имота.

В петък Маргарита Кехайова и Минка Лулчева бяха на адреса. Последната съблюдаваше действията на инспекторите, а сестра й бе в една от стаите, легнала в леглото и завита през глава. Кехайова отказа да говори, дори не гледаше какво се случва. На същата бяха връчени редица предписания от еколозите към общината.

За разлика от предходния ден, Минка не сипеше обиди и закани. За пореден път й бе обяснено, че с действията на двете сестри са противозаконни, в разрез с общинските наредби.

Сестринско упорство

„Начинът, по който живеем, е личен избор. Дори да сме единствените, които живеят така на този свят, си е наше лично право”, каза единствено Минка Лулчева. Многократно тя е извивала глава, неглижирайки думите на пожарникари и инспектори. Те бяха категорични, че натрупаните боклуци в къщата, а и в двора, са опасни.

„Дори и една искра да изхвърчи по вещите, ще пламне цялата постройка”, коментираха служителите от общинските ведомства.

Оказва се обаче, че институциите са с вързани ръце при подобни казуси, тъй като имотът е частен. Въпреки това нито един служител не се отказа, не вдигна рамене и не каза „Не е моя работа!“.

Вместо това всички заедно умуват и търсят начин да разрешат проблема, натрупван с години. Именно пропуски в нормативните уредби, които разглеждат и уреждат такива по-частни случаи, както и механизмите за действие са проблем обществото да си мисли, че „институциите нехаят, бездействат, не си вършат работата“.

И тези фрапантни случаи, макар и по-редки, не са изключение, а трябва да бъдат разрешавани – за да може обществото да продължи да функционира .

Дупката в закона всъщност е в ущърб на всички потърпевши, в случая – съседите, които са принудени всеки ден да живеят в мизерия, заобиколени от животни и дишащи ужасяващите миризми.

Подобни казуси

Такъв бе казусът на улица „Димитър Талев” в Кючук Париж. Години наред живущите бяха подложени на терор до семейство вехтошари от първия етаж, които бяха затрупали до таваните жилището с боклуци.

До щастлив край се стигна след две години съдебна битка между собствениците на апартамента на ужасите и представителите на етажната собственост. Преди година вехтошарите бяха принудително изведени от жилището.

Идентичен случай бе и на улица „Жан Журес”. Мария Каварджикова и двете ѝ сестри – Ивайла и Илияна бяха превърнали дома си в бунище. След серия от оплаквания, дела и задължения на сестрите, апартамента бе иззех от ЧСИ. Сестрите изхвърлиха вещите от жилището, но не в контейнерите, а в задния двор.

Тогава районната администрация бе сезирана, но след проверката инспекторите останаха с вързани ръце, тъй като се касае за частен имот.

Related posts

Нови разкрития за майката, която обижда детето си на к*пеле, арестуваха бащата заради…

Разкриха как е започнал пожарът, унищожаващ Лос Анджелис ВИДЕО

Професиите, които ще са на изчезване през 2030-та